Ota yhteyttä

PICOTE GROUP:issa työskentee lähes 100 henkilöä.

Toimistojen ja koulutuskeskusten maakohtaiset osoitteet löydät alla pudotusvalikoista.

PICOTE Oy viemärisukitus ja tekninen konsultointi, pääkonttori Porvoo.

PICOTE SOLUTIONS Oy Ltd - tarjoaa viemäreiden saneerausurakoitsijoille laitteita ja työkaluja  kansainvälisillä markkinoilla, myös Suomessa.

Voimmeko auttaa?

Tämän lomakkeen kautta voit ottaa meihin yhteyttä viemärisukitusurakointia koskien. Palaamme asiaan mitä pikimmiten. 

Henkilöstö

Alla olevasta pudotusvalikosta löydät oikeat henkilöt tiimeittäin ja maittain.

Toni Vepsä
Toni Vepsä myyntipäällikkö
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 44 074 3394 toni.vepsa@picote.fi
Katja Lindy-Wilkinson
Katja Lindy-Wilkinson CEO, Picote Group USA +1 425-505-0646 katja@picotesolutions.com
Johanna Kaustinen
Johanna Kaustinen Administrative and Export Manager
Picote Solutions
Finland +358 50 555 15 78 johanna.kaustinen@picotesolutions.fi
Mikko Saarijärvi
Mikko Saarijärvi Technical Consulting Manager
Picote Solutions
Finland +358 40 1289369 mikko.saarijarvi@picotesolutions.fi
Richard Swan
Richard Swan Director of Technical Client Services
Picote Solutions
United Kingdom +44 7827 223237 richard@picotesolutions.com
Mika Lokkinen
Mika Lokkinen Chief Inventor, Picote Group Estonia +358 40 566 0327 mika.lokkinen@picotesolutions.fi
Anthony DeCavitch
Anthony DeCavitch Global Sales Director
Picote Solutions
USA +1 708-267-6366 tony@picotesolutions.com
Tiina Koskipahta
Tiina Koskipahta myynti- ja markkinointipäällikkö
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 44 553 5229 tiina.koskipahta@picote.fi
Tiina Koskipahta
Tiina Koskipahta myynti- ja markkinointipäällikkö
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 44 553 5229 tiina.koskipahta@picote.fi
Kalle Kuusisto
Kalle Kuusisto Senior Business Development Manager
Picote Solutions
Finland +358 44 3203907 kalle.kuusisto@picotesolutions.fi
Jutta Ehder-Lokkinen
Jutta Ehder-Lokkinen COO, Picote Group Estonia +372 5666 5997 jutta.ehder-lokkinen@picotesolutions.fi
Lotta Sillanpää
Lotta Sillanpää Global Business Manager
Picote Solutions
Finland +358 40 563 4869 lotta.sillanpaa@picotesolutions.fi
Lauri Kellokumpu
Lauri Kellokumpu Global Product Director
Picote Solutions
Finland +358 41 545 9054 lauri.kellokumpu@picotesolutions.fi
Dave McArthur
Dave McArthur Training & Business Development Sr. Manager
Picote Solutions
USA +1 908 227 0886 dave@picotesolutions.com
Tom Appelroth
Tom Appelroth myynti-ja markkinointijohtaja
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 50 409 2585 tom@picote.fi
Dave McArthur
Dave McArthur Training & Business Development Sr. Manager
Picote Solutions
USA +1 908 227 0886 dave@picotesolutions.com
Petteri Korpilammi
Petteri Korpilammi projektipäällikkö, KVV-tj
Picote Oy viemärisukitus
omakotitalot & korjauspalvelut
Finland +358 40 054 5427 petteri.korpilammi@picote.fi
Mika Lokkinen
Mika Lokkinen Chief Inventor, Picote Group Estonia +358 40 566 0327 mika.lokkinen@picotesolutions.fi
Ville Hukkanen
Ville Hukkanen Product Manager
Picote Solutions
Finland +358 50 555 0542 ville.hukkanen@picotesolutions.fi
Steph Richardson
Steph Richardson Sales and Communications Manager
Picote Solutions
United Kingdom +44 7771 872106 steph@picotesolutions.com
Andy Kibblewhite
Andy Kibblewhite Senior Technical Trainer
Picote Solutions
United Kingdom +44 7741 884324 andy@picotesolutions.com
Dave McArthur
Dave McArthur Training & Business Development Sr. Manager
Picote Solutions
USA +1 908 227 0886 dave@picotesolutions.com
Maarit Matero
Maarit Matero vientiassistentti
Picote Solutions
Finland +358 50 350 7642 maarit.materi@picotesolutions.fi
Richard Swan
Richard Swan Director of Technical Client Services
Picote Solutions
United Kingdom +44 7827 223237 richard@picotesolutions.com
Kasimir Hytönen
Kasimir Hytönen suunnittelupäällikkö
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 44 074 3403 kasimir.hytonen@picote.fi
Ilkka Hellsten
Ilkka Hellsten R&D manager
Picote Solutions
Finland +358 443 454 499 ilkka.hellsten@picotesolutions.fi
Dawn Greig
Dawn Greig Senior Director
Picote Solutions
United Kingdom +44 7585 116508 dawn@picotesolutions.com
Tom Yoxall
Tom Yoxall International Business Development Manager
Picote Solutions
United Kingdom +44 7883 329466 tom@picotesolutions.com
Dan Holmes
Dan Holmes Technical Trainer
Picote Solutions
United Kingdom +44 7796 844177 dan@picotesolutions.com
Tim Friedrichs
Tim Friedrichs Logistics and Operations Supervisor
Picote Solutions
USA +1 480 404 0750 tim@picotesolutions.com
Dawn Greig
Dawn Greig Senior Director
Picote Solutions
United Kingdom +44 7585 116508 dawn@picotesolutions.com
Joonas Sorvisto
Joonas Sorvisto tuotantojohtaja
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 44 358 4462 joonas.sorvisto@picote.fi
Keijo Fyrsten
Keijo Fyrsten R&D engineer
Picote Solutions
Finland +358 453 563 288 keijo.fyrsten@picotesolutions.fi
Sylvia Petschnig
Sylvia Petschnig Marketing and Sales Manager
Picote Solutions
AUSTRIA +43 676 557 98 59 sylvia@picotesolutions.com
Justin Nelson
Justin Nelson Senior Technical Trainer
Picote Solutions
USA +1 480 540 6101 justin@picotesolutions.com
Deena Klebba
Deena Klebba International Controller
Picote Solutions
USA +1 630 391 0601 deena@picotesolutions.com
Anne-Mari Pohjanen
Anne-Mari Pohjanen taloushallinnon assistentti
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 50 343 5342 anne-mari.pohjanen@picote.fi
Steph Richardson
Steph Richardson Sales and Communications Manager
Picote Solutions
United Kingdom +44 7771 872106 steph@picotesolutions.com
Tom Appelroth
Tom Appelroth myynti-ja markkinointijohtaja
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 50 409 2585 tom@picote.fi
Joel Soukkio
Joel Soukkio R&D engineer
Picote Solutions
Finland +358 40 550 2532 joel.soukkio@picotesolutions.fi
Brandon Labora
Brandon Labora Business Development Coordinator
Picote Solutions
USA +1 224 407 7476 brandon@picotesolutions.com
Anthony DeCavitch
Anthony DeCavitch Global Sales Director
Picote Solutions
USA +1 708-267-6366 tony@picotesolutions.com
David Rubalcaba
David Rubalcaba Technical Trainer
Picote Solutions
USA +1 480 604 3758 david@picotesolutions.com
Lauri Kellokumpu
Lauri Kellokumpu Global Product Director
Picote Solutions
Finland +358 41 545 9054 lauri.kellokumpu@picotesolutions.fi
Pia Sihvonen
Pia Sihvonen Senior Global Sales Coordinator
Picote Solutions
Finland +358 50 320 3511 pia.sihvonen@picotesolutions.fi
Patrick Taylor
Patrick Taylor Technical Trainer
Picote Solutions
USA +1 480 318 0593 patrick@picotesolutions.com
Joonas Sorvisto
Joonas Sorvisto tuotantojohtaja
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 44 358 4462 joonas.sorvisto@picote.fi
Jaakko Kellokumpu
Jaakko Kellokumpu R&D engineer
Picote Solutions
Finland +358 50 430 4366 jaakko.kellokumpu@picotesolutions.fi
Jukka Viilomaa
Jukka Viilomaa Senior Technical Trainer
Picote Solutions
Finland +358 44 744 4023 jukka.viilomaa@picotesolutions.fi
Richard Swan
Richard Swan Director of Technical Client Services
Picote Solutions
United Kingdom +44 7827 223237 richard@picotesolutions.com
Anniina	Honkanen
Anniina Honkanen R&D Coordinator
Picote Solutions
Finland +358 40 129 1105 anniina.honkanen@picotesolutions.fi
Eeva Lindström
Eeva Lindström Coordinator
Picote Solutions
Finland +358 50 341 4476 eeva.lindstrom@picotesolutions.fi
Lauri Kellokumpu
Lauri Kellokumpu Global Product Director
Picote Solutions
Finland +358 41 545 9054 lauri.kellokumpu@picotesolutions.fi
Jonas Krook
Jonas Krook projektipäällikkö
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 44 744 4022 jonas.krook@picote.fi
Ryan Boldan
Ryan Boldan Global Learning Solutions Director
Picote Solutions
USA +1 480-622-8314 ryan@picotesolutions.com
Dawn Greig
Dawn Greig Senior Director
Picote Solutions
United Kingdom +44 7585 116508 dawn@picotesolutions.com
Ryan Boldan
Ryan Boldan Global Learning Solutions Director
Picote Solutions
USA +1 480-622-8314 ryan@picotesolutions.com
Sebastian Lindroos
Sebastian Lindroos projektipäällikkö
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 40 066 5043 sebastian.lindroos@picote.fi
Tom Appelroth
Tom Appelroth myynti-ja markkinointijohtaja
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 50 409 2585 tom@picote.fi
Jesse Soiramo
Jesse Soiramo projektipäällikkö
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 40 736 8669 jesse.soiramo@picote.fi
Juuso Haavisto
Juuso Haavisto Tuotepäällikkö
Picote Solutions
Finland +358 400 467 507 juuso.haavisto@picotesolutions.fi
Heikki Thurman
Heikki Thurman tuotantojohtaja
Picote Solutions
Finland +358 45 611 5337 heikki.thurman@picotesolutions.fi
Timo Korpilammi
Timo Korpilammi sukituspäällikkö
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 44 5535256 timo.korpilammi@picote.fi
Anette Lindström
Anette Lindström varastopäällikkö
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 440 743 401 varasto@picote.fi
Joonas Sorvisto
Joonas Sorvisto tuotantojohtaja
Picote Oy viemärisukitus
Finland +358 44 358 4462 joonas.sorvisto@picote.fi
Pinja Hellman
Pinja Hellman Training Center Coordinator
Picote Solutions
Finland +358 400 399 400 pinja.hellman@picotesolutions.fi
Kimmo Vartiainen
Kimmo Vartiainen Training Center Manager
Picote Solutions
Finland +358 40 197 9596 kimmo.vartiainen@picotesolutions.fi
Mike Shaha
Mike Shaha Technical Trainer
Picote Solutions
USA +1 602 919 3080 mike@picotesolutions.com
Olav Törnroos
Olav Törnroos Technical Manager
Picote Solutions
Finland +358 40 128 2250 olav.tornroos@picotesolutions.fi